В Україні дефіцит кадрів і до 5 млн людей поза ринком праці – Мінекономіки
На конференції з питань відновлення України в Гданську заступниця міністра економіки, довкілля та сільського господарства Дарія Марчак заявила, що на ринку праці в Україні головною проблемою є дефіцит робочої сили. Хоча в країні є від 3,5 до 5 мільйонів людей працездатного віку, вони залишаються поза ринком праці з різних причин, таких як інвалідність, внутрішні переселенці, жінки та ветерани. Марчак наголосила на необхідності створення умов для їхнього включення на ринок праці шляхом перегляду підходів до професійної підготовки та надання можливостей для перекваліфікації. Український ринок праці переживає трансформацію через критичний брак персоналу, що змушує фахівців шукати кращі перспективи. Також було запущено цифрову платформу “Додому” для українців, які працюють за кордоном.